Film készült a gólyatábori erőszakról, itt az első előzetes
Egy gólyatábori nemi erőszak történetét dolgozza fel Kárpáti György Mór rövidfilmje.
Egy gólyatábori nemi erőszak történetét dolgozza fel Kárpáti György Mór rövidfilmje.
Káoszos az újabb fenntartóváltás is a közoktatásban, a szakképző iskolák most a Kliktől a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz kerültek. Megnéztük, milyenek a legnépszerűbb nyelvvizsgák, és mire számíthattok friss diplomás informatikusként. Összegyűjtöttük a felvételi legnagyobb buktatóit. A hét hírei és cikkei.
A HÖOK javaslata alapján a gólyatáborok zártkörűek lennének, nem lehetne fotókat és videókat készíteni, a szervezőket pszichológiai tesztnek vetnék alá, a játékok egy része pedig a nők védelméről szólna - írja a hvg.hu a Magyar Nemzetre hivatkozva.
Nyilvánossá teszik a gólyatáborok szervezőinek adatait, személyesen ők felelnek a táborért.
Zárt ajtók mögött, a nyilvánosság kizárásával kezdődött meg annak a fotósnak a tárgyalása, aki a gyanú szerint megerőszakolt egy lányt az Eötvös Loránd Tudományegyetem fonyódligeti gólyatáborában.
Először szólalt meg az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar gólyatáborában megerőszakolt 19 éves lány, aki a hvg.hu-nak adott interjújában arról is beszélt, a történtek óta sehova nem megy egyedül.
A felsőoktatási törvény módosítását javasolja az oktatási jogok biztosa az emberi erőforrások miniszterének, hogy a jogszabály tartalmazzon az emberi méltóság feltétlen tiszteletben tartásának követelményére vonatkozó rendelkezést. Aáry-Tamás Lajos 2014 szeptemberében indított országos vizsgálatot azzal a céllal, hogy feltérképezzék, milyen módon biztosítják a gólyatáborokban a leendő hallgatók emberi és állampolgári jogait, továbbá kinek a feladata és felelőssége a táborok megszervezése, valamint milyen szabályzatokat alkottak a felsőoktatási intézmények a gólyatáborokra.
A gólyatáborokban történt erőszakos cselekmények miatt egy munkacsoport létrehozását kezdeményezte Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. A testület feladata egy ajánlás elkészítése, amelynek alapján a felsőoktatási intézmények megalkothatják a saját rendezvényeikre vonatkozó szabályokat.
Több szakon nehezebb lesz állami ösztöndíjas helyet szerezni, ugyanis már 41 szakon lesz központi ponthatár. A gólyáknak kompetenciatesztet kell írnia, a HÖK pedig elbúcsúzhat az önállóan szervezett gólyatáboroktól. Íme, a részletek.
Újabb gólyatábori nemi erőszakról számolt be az Index – a lapnak nyilatkozó lány az egyik főiskolán tanult, de az intézmény nevét nem árulta el.
Az ELTE tanító- és óvóképző kar (ELTE TÓK) korábbi hallgatói önkormányzati elnöke szerint az intézmény fegyelmi bizottsága nem tudott elfogulatlan döntést hozni ügyében. Erről Galántai Tamás tájékoztatta csütörtökön az MTI-t.
Nem küldték el az egyetemről, de két szemeszterre eltiltották tanulmányai folytatásától az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) tanítóképző karának volt HÖK-elnökét, aki ellen a gólyatábori erőszakkal összefüggésben indult fegyelmi eljárás - olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.
Fellebbez az a hallgató, akit kitiltottak az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karáról, miután az intézmény kari fegyelmi bizottsága lefolytatta a fegyelmi eljárást a tavalyi gólyatáborban történt erőszakos cselekmények miatt - olvasható a Magyar Nemzet csütörtöki számában.
Kizártak két hallgatót az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) jogi karáról az intézmény tavalyi gólyatáborában történt erőszakos cselekmények miatt - közölte Hack Péter, az Állam- és Jogtudományi Kar fegyelmi bizottságának elnöke.
Két hallgatót kicsaptak az ELTE-ről a tavaly gólyatábori szexuális bűncselekmény miatt, hármat felfüggesztéssel, illetve megrovással büntettek - írja a Népszabadság.
A rendőrség nyomoz az ELTE tavalyi és idei gólyatáborában történt nemi erőszakok ügyében – tudta meg a Magyar Hírlap.
Kék színű szalag viselésével tiltakoznak az erőszak ellen az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói és oktatói szerdától.
Nem lesz több gólyatábor az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, más formát találnak majd az elsőévesek beilleszkedésének elősegítésére - jelentette ki a kar dékánja, miután kiderült, hogy a 2013-as jogi kari gólyatáborban szexuálisan zaklathattak egy hallgatót. Az eduline olvasóit megosztotta a döntés: valóban úgy lehet megelőzni az ehhez hasonló eseteket, ha megszüntetik a gólyatáborokat? A kommentekből válogattunk, várjuk a ti véleményeteket is.
Nem lesz több gólyatábor az ELTE jogi karán - jelentette ki újra Király Miklós dékán, hozzátéve: a 2013-as gólyatábor öt szervezője ellen indítottak fegyelmi eljárást, heteken belül lezárják az ügyet.
Várhatóan három hét múlva lesznek eredményei annak az országos átfogó vizsgálatnak, amelyet az oktatási jogok biztosa indított az egyetemi gólyatáborokban történt erőszakos cselekmények miatt.